Egy tartályról leesett a térfogatot jelző címke. Tudjuk, hogy 2 kg hélium van benne, a hőmérsékletét 22[fok]C-nak, a nyomását 49 MPa-nak mérjük. Mekkora a tartály térfogata?


2020. ápr. 15. 12:10
 1/3 Fizikakedvelő ***** válasza:
100%

Modellünknek "kimondatlan" alapja az ideális gáz. Az ideális gáz modelljére vonatkozik egy állapotegyenlet,ami a következő:


pV=nRT


Fejezzük ki a számunkra szükséges tagot!


V=nRT/p


A problémánk a következő. Nincs kéznél a gáz anyagmennyisége. Azonban rendelkezésünkre áll a hélium tömege. Kémiai tanulmányok alatt vezetik be a tömeget és az anyagmennyiséget összekötő paramétert,a moláris tömeget.


M=m/n

n=m/M


A hélium moláris tömege megállapítható a periódusos rendszer segítségével.

2020. ápr. 15. 12:39
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

Egy tartályról leesett a térfogatot jelző címke.

Haaahhh XD

2020. ápr. 15. 13:03
 3/3 A kérdező kommentje:
Az elsőnek köszönöm a választ sokat segített :)
2020. ápr. 15. 22:49