2020. ápr. 15. 12:10
1/3 Fizikakedvelő válasza:
Modellünknek "kimondatlan" alapja az ideális gáz. Az ideális gáz modelljére vonatkozik egy állapotegyenlet,ami a következő:
pV=nRT
Fejezzük ki a számunkra szükséges tagot!
V=nRT/p
A problémánk a következő. Nincs kéznél a gáz anyagmennyisége. Azonban rendelkezésünkre áll a hélium tömege. Kémiai tanulmányok alatt vezetik be a tömeget és az anyagmennyiséget összekötő paramétert,a moláris tömeget.
M=m/n
n=m/M
A hélium moláris tömege megállapítható a periódusos rendszer segítségével.
2/3 anonim válasza:
Egy tartályról leesett a térfogatot jelző címke.
Haaahhh XD
3/3 A kérdező kommentje:
Az elsőnek köszönöm a választ sokat segített :)
2020. ápr. 15. 22:49