Matek háziban segíteni valaki?


1. feladat

Egy derékszögű háromszög egyik befogója 5 cm, a magassága 3 cm. Mekkora a másik két oldala, a területe és a közéírható kör sugara?

2. feladat

Egy derékszögű háromszög egyik befogója: a= 12 cm, átfogója: c= 20 cm. Mekkora szeletekre osztja az átfogót a hozzá tartozó magasság? Mekkora az átfogóhoz tartozó magasság?

3. feladat

Egy derékszögű háromszög egyik befogója: a = 10 cm, átfogója: c= 26 cm. Mekkora részekre osztja a szögfelező a

10 cm-es oldalt? Mekkora részekre osztja az átfogóhoz tartozó magasság az átfogót? Mekkora az átfogóhoz tartozó magasság?



2020. ápr. 7. 22:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Hol akadtál el?
2020. ápr. 7. 22:45
 2/6 A kérdező kommentje:
Az első feladatot közben sikerült megértenem, megoldanom, a másodiknál "Mekkora szeletekre osztja az átfogót a hozzá tartozó magasság? Mekkora az átfogóhoz tartozó magasság" ez a rész nem teljesen érthető.
2020. ápr. 7. 23:59
 3/6 anonim ***** válasza:

2. feladat: a háromszög területét többféleképpen is ki tudod számolni. Ebből vissza tudod számolni a magasságot is.

Másrészt a magasság hasonló háromszögekre osztja a háromszöget, és ebből ki tudod számolni az átfogó darabjait is.

2020. ápr. 8. 04:09
 4/6 anonim ***** válasza:

3)

[link]

b=sqrt(26^2-10^2)=24


Legyenek a szögfelező által kimetszett szakaszok x, 10-x.

[link]

x/(10-x)=26/24

x/(10-x)=13/12

12x=13(10-x)

12x=130-13x

25x=130

x=5,2 => 10-x=4,8


[link]

100=26y

y=50/13=3,85 => 26-y=22,15

2020. ápr. 8. 07:48
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ezeket a feladatokat sikerült megoldani, esetleg tudnátok segíteni nekem ezekben a feladatokban is?


4. feladat

Egy derékszögű háromszög egyik befogója 3/4-ed része a másik befogónak: a=3/4 b. Átfogója 20 cm. Mekkorák a befogók? Mekkora részekre osztja az átfogóhoz tartozó magasság az átfogót? Mekkora az átfogóhoz tartozó magasság? Mekkora részekre osztja a szögfelező a 10 cm-es oldalt?


5. feladat

Egy derékszögű háromszög átfogója 84,5 cm, a rövidebb befogó átfogóra eső merőleges vetülete pedig 12,5 cm. Számold ki a következőket: két befogót, a magasságot, a közéírt kör sugarát , beírt kör sugarát, a derékszögű csúcsból kiinduló súlyvonal hosszát.

2020. ápr. 8. 14:26
 6/6 anonim ***** válasza:

"4. feladat"

Ha az egyik befogó x, akkor a másik mekkora?

Ha ezeket beírod a területképletbe, azzal már lehet számolni.


Nézd: igazából nem az a legfontosabb, hogy ha elárulnak neked egy képletet, azt ki tudod-e számolni. Erre a számítógépek is képesek ma már.


Az lenne a fontos, hogy ha eléd rak az élet egy feladatot, akkor rájöjjél, hogyan lehet megoldani.

Ezt kellene gyakorolni. Most remek alkalom van erre, senki nem zavar téged ebben.


Úgyhogy én a helyedben úgy dolgoznék, hogy ELŐBB megpróbálnám megoldani a feladatot, és ha nem sikerül, akkor is leírnám ide, hogy hol akadtam el.

2020. ápr. 8. 14:38