🙂Hali! Légyszi valaki segítsen a matek háziban! Nem igazán értem😁 (számtani sorozat) 1) a45=74 d=6 a1=? 2) a12=38 a38=40 d=? A1=? 3) a1=48 a16=93 d=? A1=? 4) a18=29 a42=47 d=? A1=?

2020. ápr. 1. 17:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Mit nem értesz?
2020. ápr. 1. 17:32
 2/2 anonim ***** válasza:

Sok érteni való itt nincs.

A számtani sorozatra való képleteket kell megtanulni, és oda kell behelyettesíteni.

[link]

Egyenletet/egyenletrendszert kapsz, azt kell megoldani.


például:

2)

a1+11d=38 (1)

a1+37d=40 (2)

-----------

(2)-(1) 26d=2, d=1/13

a1=38-11d=38-11/13=483/13

2020. ápr. 1. 19:14