Az alábbi matek háziban tudna segíteni valaki?

[link]
2020. márc. 25. 10:55
 1/7 A kérdező kommentje:
Van még egy: [link]
2020. márc. 25. 10:56
 2/7 anonim ***** válasza:

Alkalmazd a logaritmus azonosságait!

[link]

2020. márc. 25. 11:01
 3/7 anonim ***** válasza:
2. a log2(x) helyére helyettesíts új ismeretlent, majd oldd meg a másodfokú egyenletet!
2020. márc. 25. 11:03
 4/7 anonim ***** válasza:

1. Kikötés: x>7

Érdemes előbb 2-vel szorozni, majd használni a logaritmus azonosságát és a gyökvonás definícióját, ekkor:


lg(x-5) + lg(x-7) = lg(x) - lg(2)


Itt újra használjuk az egyik azonosságot:


lg[(x-5)(x-7)] = lg[x/2]


A logaritmusfüggvény szigorú monotonitása miatt


(x-5)(x-7) = x/2


Ez egy másodfokú egyenlet, amit meg kell oldani. Nekünk csak az x>7 megoldások lesznek jók.


2. Ez egy sima másodfokúra visszavezethető egyenlet.

2020. márc. 25. 11:04
 5/7 anonim ***** válasza:
2020. márc. 25. 11:06
 6/7 anonim ***** válasza:
2020. márc. 25. 11:14
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. márc. 25. 13:01