Nagyon fontos lenne!2020. ápr. 7. 19:46
1/7 anonim válasza:
A megoldás kulcsa az általános gáztörvény alkalmazása: p*V=n*R*T
Vigyázz, attól, hogy a gáz harmadát kiengeded, a palack ugyanakkora marad, a bent maradt gáz a teljes térfogatot kitölti!
2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. ápr. 7. 20:02
3/7 anonim válasza:
pV = nRT
A nyomás (p) és a térfogat (V) változatlan, tehát az nRT szorzat is változatlan. Az R a moláris gázállandó, nem változik, teáht az anyagmennyiség (n) és a hőmérséklet (T) között fordított arányosságnak kell fennálnia.
4/7 A kérdező kommentje:
Esetleg a levezetésben tudnál segíteni? Vagy itt lehet egyáltalán levezetni bármit is? Fizika beadandóhoz tartozó feladat.
2020. ápr. 7. 20:03
5/7 A kérdező kommentje:
Nincs adat a feladatban, csak ennyi.
2020. ápr. 7. 20:04
6/7 bollocks válasza:
P1*V1=n1*R*T1
P2*V2=n2*R*T2
V1=V2=V, mert a palack mérete nem változik, R állandó, és az a cél, hogy P2=P1=P legyen. Tudjuk, hogy n2=n1*2/3. Mindezek függvényében kell megadni T2-t T1-hez viszonyítva.
7/7 A kérdező kommentje:
Ment mindenkinek a zöld kéz, királyok vagytoK!
2020. ápr. 7. 20:27