Egy 15 000 Ft-os cipő ára egy árleszállítás során 9750 Ft-ra csökkent. Hány százalékkal csökkentették az eredeti árat?

?

2020. máj. 4. 14:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Tehát 5250 forinttal csökkent.

Most az a kérdés, hogy az 5250 hány százaléka a 15000-nek.

2020. máj. 4. 14:35
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, mik a lépések itt a százalékszámításnál? Előre is köszi
2020. máj. 4. 14:36
 3/5 anonim ***** válasza:

elosztod a 15 ezret százzal, igy megkapod hogy 1 százalék hány forint majd 9750 et elosztod az 1 százaléknyi forintal és megkapod hogy az eredeti árhoz képest hány százaléka a csökkentett ár

15000:100= 150 az az 1%

9750:150= 65% az az az eredeti árhoz képest 35% al csökkentették az árat.

2020. máj. 4. 14:42
 4/5 anonim ***** válasza:

15 000 Ft ... 100 %

9 750 Ft ... x %


Keresztbe szorzol, harmadikkal osztol.

x=9 750 * 100 / 15 000 = 65%


100 - 65 = 35

vagyis 35%-al csökkent az ára


De ha úgy vesszük, ahogy az első írta, úgy kiszámíthatod, hogy 1%-os áresés mennyi Ft.

15 000 / 100. Vagyis 150.


1% ... 150 Ft

x% ... 5250


x= 5250/150 = 35%

2020. máj. 4. 14:43
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. máj. 4. 14:46