?2020. máj. 4. 14:34
1/5 anonim válasza:
Tehát 5250 forinttal csökkent.
Most az a kérdés, hogy az 5250 hány százaléka a 15000-nek.
2/5 A kérdező kommentje:
Igen, mik a lépések itt a százalékszámításnál? Előre is köszi
2020. máj. 4. 14:36
3/5 anonim válasza:
elosztod a 15 ezret százzal, igy megkapod hogy 1 százalék hány forint majd 9750 et elosztod az 1 százaléknyi forintal és megkapod hogy az eredeti árhoz képest hány százaléka a csökkentett ár
15000:100= 150 az az 1%
9750:150= 65% az az az eredeti árhoz képest 35% al csökkentették az árat.
4/5 anonim válasza:
15 000 Ft ... 100 %
9 750 Ft ... x %
Keresztbe szorzol, harmadikkal osztol.
x=9 750 * 100 / 15 000 = 65%
100 - 65 = 35
vagyis 35%-al csökkent az ára
De ha úgy vesszük, ahogy az első írta, úgy kiszámíthatod, hogy 1%-os áresés mennyi Ft.
15 000 / 100. Vagyis 150.
1% ... 150 Ft
x% ... 5250
x= 5250/150 = 35%
5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. máj. 4. 14:46