2020. ápr. 28. 16:20
1/5 anonim válasza:
Hogy milyen házi feladatokat adnak?
És hol meg nem kérdezik?
2/5 anonim válasza:
Vegyünk fel egy koordinátarendszert, és jelöljük ki rajta a (0;0), (0;1), (1;0) és (1;1) pontokat, ezek fogják az eseményteret megadni. Ezen a négyzeten belül jelöljük azokat az (x;y) pontokat, amelyekre teljesül, hogy |x-y|<=1/2. Azt látjuk, hogy ezzel a négyzetből levágtuk a két sarkát, és az így maradt síkidom területe lesz a "kedvező eset". Az "összes eset" 1*1=1.
A sűrűségfüggvényt passzolom.
3/5 anonim válasza:
Az eloszlásfüggvény:
F(x)=1, ha x>1
F(x)=2x-x^2, ha 0<x<=1
F(x)=0, ha x<=0
P(X<1/2)=F(1/2)=3/4
A sűrűségfüggvény az eloszlásfüggvény deriváltja:
f(x)=0, ha x>1 vagy x<0
f(x)=2-2x, ha 0<x<1
4/5 anonim válasza:
5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget.
2020. ápr. 29. 12:33