Nagyon megköszönném a segítségeteket!2020. ápr. 7. 10:54
1/2 anonim válasza:
1)Az mc normálvektora AB vektor (8; 4), adott pontja C(2,4)
Az egyenes egyenlete:
8x+4y=8*2+4*4
8x+4y=32
2x+y=8
Az egyenes irálnyvektora:(-1,2)
A meredekség:
m=2/(-1)=-2
Az irányszög:
tg(alfa)=-2 => alfa=-63,43° vagy alfa=116,57°
A többi ugyanígy.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. ápr. 7. 12:26