Az ABC háromszög csúcspontjainak koordinátái: A (-1; -2), B (7; 2), C (2; 4;). Számítsuk ki a háromszög magasságvonalainak irányszögét, illetve amennyiben létezik ilyen, úgy a meredekségét?

Nagyon megköszönném a segítségeteket!

2020. ápr. 7. 10:54
 1/2 anonim ***** válasza:

1)Az mc normálvektora AB vektor (8; 4), adott pontja C(2,4)

Az egyenes egyenlete:

[link]

8x+4y=8*2+4*4

8x+4y=32

2x+y=8

Az egyenes irálnyvektora:(-1,2)


A meredekség:

m=2/(-1)=-2


Az irányszög:

tg(alfa)=-2 => alfa=-63,43° vagy alfa=116,57°


A többi ugyanígy.

2020. ápr. 7. 11:06
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. ápr. 7. 12:26