Létezik-e olyan háromszög, amelynek a, b, c oldalhosszaira 25a^2+b^2+c^2= 2a(3b+4c) ?

2017. febr. 26. 19:00
 1/7 anonim ***** válasza:
29%

Létezik, feltételekkel:


c^2=-(5a)^2-b^2+6ab+8ac

e^2 + f^2 =-25a^2-b^2+6ab+8ac

e^2 + f^2 =a(8c-25a)+b(6a-b)


e^2 = √(a(8c-25a) )

8c>25a,

6a>b, a>b/6


8c/25 > a > b/6, a,b,c természetes számokra.

2017. febr. 26. 19:15
 2/7 A kérdező kommentje:
nem hinném hogy ez így jó lenne
2017. febr. 26. 21:45
 3/7 anonim ***** válasza:

Én így csináltam:

[link]

2017. febr. 26. 22:49
 4/7 tatyesz ***** válasza:

#3 nem egészen jó. Mi a helyzet a D=0-val?


Ekkor 8b=6c, b=3c/4


Így az a=c/4


a+b=c/4+3c/4=c, és nincs olyan háromszög, amire a+b=c, tehát tényleg nincs.

2017. febr. 27. 22:48
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem meg a következő ötletem támadt:


A megadott feltétel:

25a² + b² + c² = 2a(3b + 4c)


A zárójeleket felbontva

25a² + b² + c² = 6ab + 8ac


Nullára rendezve

25a² + b² + c² - 6ab - 8ac = 0


Egy kis átcsoportosítás

(16a² - 8ac + c²) + (9a² - 6ab + b²) = 0


A zárójelben levő tagok teljes négyzetek, így írható

(4a - c)² + (3a - b)² = 0


Az egyenlőség akkor áll fenn, ha mindkét négyzet egyidejűleg nulla, vagyis

4a - c = 0

és

3a - b = 0


Átrendezve az egyenleteket

4a = c

3a = b


Az első egyenletből kivonva a másodikat a következő adódik:

a = c - b

ill

c = a + b

=========


A kapott összefüggés azt mondja, hogy az oldalak nem tesznek eleget a háromszög egyenlőtlenség követelményének, tehát a megadott feltételnek megfelelő háromszög nem létezik.

2017. febr. 27. 23:30
 6/7 anonim ***** válasza:

#4


"nem egészen jó. Mi a helyzet a D=0-val"


Egy kicsit kusza a levezetésem, mert magamnak csináltam (nem terveztem feltölteni).


A diszkriminánst csupán átalakítottam. Tehát D=-(8b-6c)^2 Ez minden "b"-re és "c"-re negatív. Mivel gyök alatt negatív szám áll, ezért "a" nem lehet valós.

2017. márc. 4. 18:02
 7/7 tatyesz ***** válasza:

#6 "Ez minden "b"-re és "c"-re negatív."


Nem igaz. Ha pl b=6 és c=8, akkor D=-(8·6-6·8)²=0. Márpedig ha a diszkrimináns 0, akkor "a" valós.

2017. márc. 5. 10:12