Ha igen, mekkorák az oldalai, ha nem, miért nem?#Derékszögű-háromszög
2014. nov. 15. 02:13
1/6 anonim válasza:
m=ab/c
a+b=c+ab/c
ac+bc-ab=c^2
ac+bc-ab=a^2+b^2
c=(a^2+b^2+ab)/(a+b)=a+b-ab/(a+b)
[a+b-ab/(a+b)]^2=a^2+b^2
vagy a=0, vagy b=0
nincs ilyen derékszögű háromszög
2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de nem lehetne kicsit részletesebben, némi magyarázattal is megtoldani, mert így számomra nem világos a következtetésed.
2014. nov. 16. 14:44
3/6 anonim válasza:
gondolom az egyenletrendezéseket nem kő magyarázni, az utolsó lépésné meg helyettesíts a=0-t, b minden lehet, b=0-t, a minden lehet. a zolyan háromszög meg, aminek egyik ódala 0, nem háromszög.
4/6 A kérdező kommentje:
A válaszon nincs mit megköszönni, annyit legfeljebb, hogy a drága idődből áldoztál pár percet a böffeneted leírására.
Volna egy javaslatom: ne legyél matek tanár, nem neked való pálya.
2014. nov. 16. 23:02
5/6 anonim válasza:
Óh jaj, de kétségbeestem! Ha nem vagy hajlandó gondolkodni, te maradsz együgyű, nem én!
6/6 A kérdező kommentje:
Sajnállak!
Majd ha tudsz egy meggyőző, elegáns bizonyítást, akkor jelentkezzél.
2014. nov. 18. 01:39