Létezik-e olyan derékszögű háromszög, melyben a befogók összege egyenlő az átfogó és a hozzá tartozó magasság összegével (a + b= c + mc)?

Ha igen, mekkorák az oldalai, ha nem, miért nem?

#Derékszögű-háromszög
2014. nov. 15. 02:13
 1/6 anonim ***** válasza:

m=ab/c

a+b=c+ab/c

ac+bc-ab=c^2

ac+bc-ab=a^2+b^2

c=(a^2+b^2+ab)/(a+b)=a+b-ab/(a+b)

[a+b-ab/(a+b)]^2=a^2+b^2

vagy a=0, vagy b=0

nincs ilyen derékszögű háromszög

2014. nov. 15. 05:41
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de nem lehetne kicsit részletesebben, némi magyarázattal is megtoldani, mert így számomra nem világos a következtetésed.
2014. nov. 16. 14:44
 3/6 anonim ***** válasza:
gondolom az egyenletrendezéseket nem kő magyarázni, az utolsó lépésné meg helyettesíts a=0-t, b minden lehet, b=0-t, a minden lehet. a zolyan háromszög meg, aminek egyik ódala 0, nem háromszög.
2014. nov. 16. 15:27
 4/6 A kérdező kommentje:

A válaszon nincs mit megköszönni, annyit legfeljebb, hogy a drága idődből áldoztál pár percet a böffeneted leírására.

Volna egy javaslatom: ne legyél matek tanár, nem neked való pálya.

2014. nov. 16. 23:02
 5/6 anonim ***** válasza:
Óh jaj, de kétségbeestem! Ha nem vagy hajlandó gondolkodni, te maradsz együgyű, nem én!
2014. nov. 17. 05:04
 6/6 A kérdező kommentje:

Sajnállak!

Majd ha tudsz egy meggyőző, elegáns bizonyítást, akkor jelentkezzél.

2014. nov. 18. 01:39