Egy derékszögű háromszög egyik befogója 8 cm, az átfogója 4cm-rel hosszabb, mint a másik befogó. Mekkorák a szögei?

Valaki tudna nekem segíteni hogyan kell kiszámolni?:)

2020. ápr. 2. 11:46
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Az ismeretlen befogó hosszát jelöld x-szel!


2. Pitagorasz tétellel kiszámolod az oldalak hosszát.


3. Sinus vagy cosinus tétel segítségével meghatározod a szögeket.

2020. ápr. 2. 11:52
 2/2 anonim ***** válasza:

[link]


8^2+b^2=(b+4)^2

64+b^2=b^2+8b+16

b=6


[link]


tg(alfa)=8/6=4/3


Visszakeresés:

alfa=53,13°

béta=90°-alfa=36,87°

2020. ápr. 2. 11:52