Írjuk fel annak a hiperbolának az egyenletét, amelynek: (a) fókusza az OX tengelyen fekszenek és 2c=34; a=8?


b)fókuszai az OY tengelyen fekszenek és c=10; 2a=12

c) aszimptotái az y=+- (4/3)x egyenletű egyenesek és 2c=20



2020. ápr. 1. 13:30
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

[link]

a)

a^2+b^2=c^2

64+b^2=289

b=15

Az egyenlet:

x^2/64-y^2/225=1


b)

b^2+c^2=a^2

b^2+25=36

b^2=11

b=sqrt(11)

y^2/36-x^2/11=1


c)

b/a=4/3

b=4/3a

a^2+16/9a^2=100

25/9a^2=100

a^2=36

a=6

b=4/3*6=8

A két hiperbola egyenlete:

x^2/36-y^2/64=1

y^2/36-y^2/64=1

2020. ápr. 1. 19:44
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. ápr. 1. 20:26