Nem nagyon értem a kémiát. Tud segíteni valaki? A válaszokt előre is köci!


Ezt a feldatot kptuk :/


1 mol SO2 keletkezéséhez hány mol oxigénmolekula szükséges?


Írj egyenletet is!



1 mol F2-ből hány mól HF keletkezik? Írj egyenletet is!



1 mol Na2S előállításához hány mól nátrium kell, és hány mól kén szükséges?

Írj egyenletet is!



A víz elektromos bontásával 8g oxigéngázt fejlesztünk. Hány g vizet kellett ehhez felbontanunk?



Egyenlet:


számítás:



80 g brómot (Br2) nátriummal egyesítünk? Mi a termék neve, és mennyi a tömege?



Egyenlet:


számítás:



Hány gramm higany-oxidot (HgO) kell felbontani ahhoz, hogy belőle 1 mol oxigéngázt kapjunk?


Egyenlet:


számítás:


2020. ápr. 1. 09:31
 1/3 anonim ***** válasza:

A teljes napi feladatodat nem vállalom, csak az elsőt.

1 darab SO₂ molekulához kell egy darab kénatom, és két darab oxigénatom. Az oxigén kétatomos molekulákból áll. Akkor 1 darab SO₂ molekulához hány darab oxigénmolekula kell? Hát két darabhoz? Háromhoz? Na és 6*10^23 darabhoz?

2020. ápr. 1. 09:36
 2/3 NintendoWIIU20150616 ***** válasza:

1)S+O2=SO2 | 1 MÓL kell hozzá.

2)H2+F2=2HF | 2 MÓL keletkezik.

3)2Na+S=Na2S | 2 MÓL nátrium, és 1 mól kén.

4)2H2O-> 2H2 + O2 | 8:32=0,25 mol O2 => 0,5mol H2O * 18= 9g

5)2Na+Br2=2NaBr | Nátrium-bromid | 80/160=0,5mol Br2

0,5mol Br2 => 1mol NaBr * (23+80) = 103g (megoldás)

6)2HgO -> 2Hg + O2 | 2 mol HgO kell hozzá = 2*(16+200,6)=

=433,2g (megoldás)


Bízom benne, hogy nem hibáztam.

2020. ápr. 1. 22:46
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2020. ápr. 2. 19:02