Létezik olyan okos ember, aki ezt megoldja?


3.(x+3)+1=x.x



Szánjatok meg, el vagyok veszve matekból :)



2020. márc. 31. 17:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Így gondolod?


3*(x+3)+1=x^2


3x+3+1=x^2

0=x^2-3x-4


[link]


Ennek az egyenletnek nincs megoldása.


Lehet, hogy nem ez a feladat, mert nincs rendesen leírva.

2020. márc. 31. 17:58
 2/4 anonim ***** válasza:
A zárójel felesleges, másrészt az egyenlet nem tehető igazzá, azaz nincs megoldása. Gondoljunk bele: 3 egész számot adunk össze, annak az eredménye egész szám kell legyen.
2020. márc. 31. 17:59
 3/4 anonim ***** válasza:
Bocs, ha a pontok szorzásjelek, akkor az előttem lévő választ vedd figyelembe. :) Azt hittem ez a "3." feladat...
2020. márc. 31. 18:01
 4/4 anonim ***** válasza:
63%
Aztán a pontok mégis mit jelentenének? Szorzás? Hatványozás?
2020. márc. 31. 20:48