3.(x+3)+1=x.x
Szánjatok meg, el vagyok veszve matekból :)
2020. márc. 31. 17:53
1/4 anonim válasza:
Így gondolod?
3*(x+3)+1=x^2
3x+3+1=x^2
0=x^2-3x-4
Ennek az egyenletnek nincs megoldása.
Lehet, hogy nem ez a feladat, mert nincs rendesen leírva.
2/4 anonim válasza:
A zárójel felesleges, másrészt az egyenlet nem tehető igazzá, azaz nincs megoldása. Gondoljunk bele: 3 egész számot adunk össze, annak az eredménye egész szám kell legyen.
3/4 anonim válasza:
Bocs, ha a pontok szorzásjelek, akkor az előttem lévő választ vedd figyelembe. :) Azt hittem ez a "3." feladat...
4/4 anonim válasza:
Aztán a pontok mégis mit jelentenének? Szorzás? Hatványozás?