Mivel nem nagyon értem a fizikát ezért szerentém néhány okos ember segítségét kérni ezekben: 1. (Soros Kapcsolás) U1=15V U2=45V U3=75V I=1,5A U=? R1=? R2=? R3=? Re=? 2. (Párhuzamos) I1=0,1A I2=0,4A U3=60V R3=120ohmm I=? I3=? U=? R1=? R2=? Re=?

Köszönöm a segítséget.
2014. febr. 12. 17:17
 1/1 anonim ***** válasza:
A sorosan KAPCSOLT FOGYASZTÓK KIVEZETÉSEI KÖZÖTT MÉRT FESZÜLTSÉGEK ÖSSZEGE EGYENLŐ AZ ÁRAMFORRÁS FESZÜLTSÉGÉVEL U=U1+U2+U3 U=15v+45v+75v=135V Az ellenállás kiszámítása R=U/I R1=U1/I R1=15V/1,5A=10ohm R2= U2/I R2=45V/1,5A=30ohm R3=U3/I R3=75V/1,5A=50ohm Soros kapcsolásnál az eredő ellenállás az egyes fogyasztók ellenállásainak összegével egyenlő. Re=R1+R2+R3 Re=10ohm+30ohm+50ohm=90ohm
2014. márc. 28. 17:07