Segít egy okos ember? Holnap dogát írunk és hát nem az erősségem a kémia.

64 gramm oxigénben ként égetünk el. hány gramm kén-dioxid keletkezik?
2014. okt. 1. 22:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Remélem még reggel megnézed a válaszom, mielőtt dogát írsz. Az első, az egyenlet felírása:


S + O2 -> SO2


Vagyis a létező legegyszerűbb módon 1 mól kén szintén 1 mól oxigénnel egyesülve szintén 1 mól kén-dioxiddá ég el.


Most már csak ki kell számolni, hogy 64 gramm oxigén az hány mól, és ugyanannyi mól kén-dioxid fog keletkezni, aminek a tömegét kell majd kiszámolni:


Az oxigénmolekula moláris tömege az oxigénatom moláris tömegének kétszerese: M(O2)=2*M(O)=2*16g/mol=32 g/mol.


n=m/M=64g/(32g/mol)=2mol


tehát 2 mól oxigénnel 2 mól kén fog 2 mól kén-dioxiddá egyesülni.


Ennek tömege:


A kén-dioxid moláris tömegét pedig a periódusos rendszerből vett atomok moláris tömegeinek az összegeiből kaphatjuk: M(SO2)=M(S)+2*M(O)=32g/mol+2*16g/mol=64 g/mol


m=n*M=2mól*64g/mol=128g. Vagyis 128 gramm kén-dioxid keletkezik. Remélem érthető voltam. Légyszi pontozz fel.

2014. okt. 2. 01:12
 2/4 anonim ***** válasza:

S + O2 = SO2


m(O2)=64 g

M(O2)=32 g/mol

n(O2)=64/32=2 mol

2 mol oxigén 2 mol kénnel reagál és 2 mol kén-dioxid keletkezik.

n(SO2)=2 mol

M(SO2)=64 g/mol

m(SO2)=2*64 g =128 g

2014. okt. 2. 11:54
 3/4 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Megkaptad még időben? Hogy sikerült a dogád?
2014. okt. 3. 01:44
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezek szerint nem jutott el hozzád időben a segítség. :(

Sajnálom, remélem a következő dolgozatod jobban sikerül majd.

2014. okt. 4. 02:37