Akkor butább az ember, ha nem mennek neki a reál tantárgyak?
Ezalatt azt értem,hogy azok tényleg okosabb emberek-e,akik gyorsan és könnyedén megértik a matematikáz,mint azok,akik gyorsan és könnyedén tanulják a magyart,törit és idegennyelveket,de fizikából,kémiából nem állnak a helyzet magaslatán(ezalatt a 3as-4es osztályzatra gondolok)
Köszönöm!
Ehhez azt kellene tisztázni, hogy mit értünk "okosság" alatt:
- intelligenciát?
- problémamegoldó készséget?
- műveltséget?
- szellemi nyitottságot?
- gyors felfogást?
- absztrakciós készséget?
- memóriakészséget?
vagy ezek milyen összetételét?
Az mindenesetre érdekes, hogy aki matekból, fizikából jó, az általában nem roszz magyarból, nyelvekből sem.
Olyan viszont több, aki kettes reál tárgyakból mégsem rossz magyarból, töriből.
Olyant nem nagyon ismertem, aki kirívóan jó töriből, angolból és kettes a reál tárgyakból.
Ebből nekem az jön le, hogy valóban az okosságra utal, ha matekból is jó valaki és bizonyos korlátoltságra, ha matekból gyenge. De persze nem ez az egyetlen mérce, de mégis jelez valamit.
A matematikához szerintem elengedhetetlen az intelligencia, és ez igaz a többi reál tárgyra is. Meg kell érteni a folyamatokat.
Ezzel szemben a humán tárgyakat megértés nélkül is be lehet nyalni, sok esetben csak segg kell hozzájuk.
Habár azt is meg kell jegyezni, hogy attól, hogy valaki intelligens, lehet meglehetősen primitív és műveletlen is.
Mondjuk én "jó" semmiből se vagyok. Azonban ha odateszem magam, tanulok, gyakorlok, akkor a reál tárgyak mennek, a humán akkor se.
Nekem amúgy a "magolós" tárgyakat nehezebb elsajátítani, és úgy általában se tartom könnyűnek ezt.
Szóval nem, nem butább, én csodálom azt, aki ötös volt gimiben humán tárgyakból.
Egyetértek a második hozzászólóval. Kell logika a reál tárgyak megértéséhez, és sokszor ennyi elég is hozzá, mert akkor már tudod az egészet például egy matematika- vagy fizikafeladatnál. De nekem személy szerint a történelemhez is kell logika, mert másképp nem tudom megtanulni. A többi humán tárgyat tanulnom sem kell, mert órán mindent megjegyzek. Szerintem vannak a humán beállítottságú emberek, akiknek az irodalom, történelem, nyelvek jobban mennek, és vannak a reálos emberek, akiknek meg a reál jobban bejön. Meg persze vannak átmenetek.
Nem biztos hogy okosabbak az emberek akik könnyen megértik a matekot, de tény, hogy a problémamegoldó-képességük valamennyivel jobb. Viszont az biztos hogy nem mindig a legegyszerűbb utat választják mert pl. a matektagozatosok agya nálunk be van állva hogy a legnehezebb megoldást kezdjék el először :D
Úgy gondolom, máshogy használják az agyukat a különféle emberek :)
Ez nettó baromság, 130-as IQ-m van, humán beállítottságú vagyok. A reál tantárgyakból sosem voltam jó, matekból pl. végig bukdácsoltam gimnáziumban. (Bár nem is érdekelt, gyűlöltem.)
20/F
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!