Egy kis segítségre lenne szükségem matek dolgozat utáni értelmezésre. Többi lent?


Számítsa ki az egyenes iránytangensét, ha irányvektora: v(-3;5)! Válasz: egy egész szám, vagy véges tizedestört, vagy tört (/) alakban, vagy nincs.



Mi az egyenes egyenlete, ha egy pontja (-4; 5) és normálvektora ( -3; 5)! 1/2 pont



Az A(-2; 3) és B(4; -5) települések közötti egyenes út hol fogja keresztezni a C(3; 6) és D(-1; -8) települések közötti egyenes utat? Az AB egyenes egyenlete 4x+3y=1 Az CD egyenes egyenlete 7x-2y=9 Számítsd ki a metszéspont koordinátáit! (Válaszformátum: (-1/2; 4/3) a tört leegyszerűsítve!)



Válaszd ki, hogy az alábbi vektorok közül melyek merőlegesek a v(-2; 3) vektorra

itt meg volt adva több vektor, de elvileg ezek a helyes megoldások:

e(-3;-2)

c(3;2)

Felrajzolom a vektort, látszik, hogy ez merőleges, viszont, hogy lehet ezt kiszámolni?


Egy paralelogramma AB oldala 15 cm, BC oldala 6 cm, az általuk bezárt szög 130°. Mekkorák a paralelogramma átlói (századra kerekítve)?



2020. márc. 31. 14:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

1)Ha az irányvektor v(v1, v2), akkor az iránytangens v2/v1=-5/3.


2)

[link]

-3x+5y=37

2020. márc. 31. 15:45
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

3) Az egyenletrendszert kell megoldanod.

4x+3y=1

7x-2y=9

----------

8x+6y=2

21x-6y=27

-----------

29x=29

x=1

7-2y=9

y=-1

2020. márc. 31. 15:49
 3/3 anonim ***** válasza:

4) A c merőleges v-re, mert -2*3+3*2=0


5) [link]

2020. márc. 31. 15:57