Lenne pár kérdésem ezekkel a matek feladatokkal kapcsolatban. Most volt online dolgozat, viszont ezeket nem tudtam megoldani, és szeretnék rájönni a megoldásra?


Az e egyenes egyenlete: 3x + 7y = 21. P(–7; p) pont illeszkedik az e egyenesre. Adja meg p értékét!



Egy kör sugara 6 cm. Számítsa ki ebben a körben a 120 -os középponti szöghöz tartozó körcikk területét!


Mekkora az x(négyzet)+Y(négyzet)-6x+5=0 egyenletű kör sugara?



2020. márc. 23. 18:42
 1/3 A kérdező kommentje:
Az elsőbe már rájöttem, hogy 6 lesz.
2020. márc. 23. 18:46
 2/3 anonim ***** válasza:
41%

1.) Helyettesítsd be az egyenes egyenletébe a P koordinátáit. innen megkapod p-t.


2.) [link]


3.)

Teljes négyzetté alakítás:


[link]


x^2-6x+y^2+5=0

(x-3)^2-9+y^2+5=0

(x-3)^2+y^2=4

A kör középpontja (3,0), sugara 2.

[link]

2020. márc. 23. 18:51
 3/3 A kérdező kommentje:
Mindent értek, köszönöm!
2020. márc. 23. 19:25