Van egy házi feladatom, amit nem tudok megoldani!? Többi lent


Szóval:

1. Mit jelent az alábbi oldatok összetétele

100g oldat esetében? (Táblázat)

Tömegszázalék:

10%-os

25%-os

50%-os

Víz mennyisége(g).Oldott anyag mennyisége


2. Hány térfogat %-os az az oldat, amelynek 50dl-e 10dl oldot anyagot tartalmaz?


3. Tegyük fel reggeli teádat 3db kocka cukorral édesíted, hány %-os oldatot készítettek, ha 3dl teába 30g cukrot tettél?

a 3dl tea tömegét veheted 300g-nak!


Oldat tömege:

Oldott anyag tömege:

Tömeg %:


Előre is köszönöm a megoldásokat és a segítséget!!;)



##hazi#tomegszázalék#terfogatszazalek
2020. márc. 28. 17:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

1. A tömegszázalék azt mutatja meg, hogy 100 gramm oldatban mekkora az oldott anyag mennyisége. Mivel az általad említett oldat 100 grammos, így mindig akkora leszbaz oldott anyag tömege, ahány tömegszázalékos, a maradék pedig értelem szerűen víz. 10%-osnál 10g oldott anyag, 90g víz, 25%-osnál 25g oldott anyag, 75g víz, 50%-osnál 50g oldott anyag, 50g víz.


2. 1l 1köbdeciméter. Neked 50dl oldatod van, ami 5l, köbdeciméterre átváltva 5. 10dl oldott anyagod van, ami 1l, tehát 1köbdeciméter. A térfogatszázalék azt mutatja meg, hogy 100köbdeciméter oldatban hány köbdeciméter oldott anyag található. Ez alapján ezt az értéket úgy kapjuk meg, ha az oldott anyag térfogatát elosztjuk az oldat térfogatával, az így kapott eredményt pedig megszorozzuk 100-zal. Ezen esetben 1:5=0,2 0,2*100=20 Ez alapján 20térfogat%-os az oldat.


A harmadik megoldásmenetét is mindjárt küldöm.

2020. márc. 28. 18:07
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Alapból, ahogy írtad van egy 300g tömegű teánk, ő ezen estben az oldószer. Bele rakunk 30g cukrot, ami itt az oldott anyag. Az oldat tömegét úgy kaphatjuk meg, ha összeadjuk az oldószer és az oldott anyag tömegét. Ebben a feladatban ez 300g+30g=330g Ez az oldat tömege, az oldott anyag tömegét pár sorral föntebbb írtam meg, hogy 30g. Ahogy előző válaszomban már említettem a tömegszázalék azt mutatja meg, hogy 100g oldatban mekkora az oldott anyag tömege. Ez alapján ezt az értéket úgy kapod meg, ha az oldott anyag tömegét elosztod az oldat tömegével, az így kapott eredményt pedig megszorzod százzal. Jelen esetben: 30/330=0.09 0.09*100=9 Így 9tömeg%-os az oldat. Azt ajánlom ezt a részt nézd át nagyon, mert ez a rész a legeleje a kémiai számításoknak, és ha ezt nem tudod, akkor keresztet vethrtsz jövőbeli kémiai számításaidra. De ha nem érted, vagy kérdésed van írj nyugodtan privátban.
2020. márc. 28. 18:16
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

És igen átnézem alaposan!

2020. márc. 28. 18:24