a) 100g víz 20*C-on, 9,6g szódabikarbónàt tud feloldani. Hány tömeg %-os a 20*C-on telített oldat?
b) Az infúzió 0,9 tömeg%-os sóoldat. Hány g sót tartalmaz 2000g ilyen oldat?
c) 10kg 3,5tömeg%-os tengervízből elpárologtatunk 2L vizet. Hány tömeg%-os lesz a keletkező oldat?
d) 440g 10tömeg%-os cukoroldathoz hozzáadunk még 40g cukrot. Hány tömeg%-os lesz a keletkező oldat?
2020. jan. 19. 19:41
1/2 anonim válasza:
a) 9,6 / 100 = ? (A százalékhoz 100-zal szorozni kell.)
b) 0,009 * 2000 g = ?
c)
A tömény anyag 0,035 * 10 kg = 0,35 kg.
Az új oldat töménysége: 0,35 / 8 = ?
A százalékhoz 100-zal szorozni kell.
d)
Cukor eredetileg: 0,1 * 440 g = 44 g
Cukor később: 44g + 40 g = 84 g
Az oldat később: 440 g + 40 g = 480 g
Az oldat később: 84 / 480 = ?
A százalékhoz szorozni kell 100-zal.
2/2 A kérdező kommentje:
A “c”-ben az “új oldat töménységénél” miért lett 0,35/8?
2020. jan. 19. 21:57