Segítség! Nem tudom a házi feladatom. Valaki segítene?


a) 100g víz 20*C-on, 9,6g szódabikarbónàt tud feloldani. Hány tömeg %-os a 20*C-on telített oldat?

b) Az infúzió 0,9 tömeg%-os sóoldat. Hány g sót tartalmaz 2000g ilyen oldat?

c) 10kg 3,5tömeg%-os tengervízből elpárologtatunk 2L vizet. Hány tömeg%-os lesz a keletkező oldat?

d) 440g 10tömeg%-os cukoroldathoz hozzáadunk még 40g cukrot. Hány tömeg%-os lesz a keletkező oldat?



2020. jan. 19. 19:41
 1/2 anonim ***** válasza:

a) 9,6 / 100 = ? (A százalékhoz 100-zal szorozni kell.)

b) 0,009 * 2000 g = ?

c)

A tömény anyag 0,035 * 10 kg = 0,35 kg.

Az új oldat töménysége: 0,35 / 8 = ?

A százalékhoz 100-zal szorozni kell.

d)

Cukor eredetileg: 0,1 * 440 g = 44 g

Cukor később: 44g + 40 g = 84 g

Az oldat később: 440 g + 40 g = 480 g

Az oldat később: 84 / 480 = ?

A százalékhoz szorozni kell 100-zal.

2020. jan. 19. 19:59
 2/2 A kérdező kommentje:
A “c”-ben az “új oldat töménységénél” miért lett 0,35/8?
2020. jan. 19. 21:57