SŰRGŐS! Már másfél órája ezen a feladaton ülök, és egyszerűen nem tudom! Hogy kell megoldani? "8. matek"

Mennyi 40%-os alkoholt öntsünk fél liter 25%-os alkoholhoz, hogy a keverék 35%-os legyen?

2020. márc. 26. 20:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Meddig jutottzel? Hol akadtál el?
2020. márc. 26. 20:07
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
*jutottál el
2020. márc. 26. 20:08
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

25%-os alkohol: 0,5 l, tehát

tiszta alkohol: 0,25 * 0,5 l = 0,125 l

oldószer: 0-5 l - 0,125 l = 0,375 l

Hozzáöntünk ehhez a löttyhöz x liter 40%-os alkoholt.

Ekkor a tiszta alkohol: 0,125 l + 0,4 x

Az egész lötty: 0,5 + x liter

Tudjuk, hogy 0,125 + 0,4 x = 0,35 * (0,5 + x)

Ezt kellene megoldani.

2020. márc. 26. 20:11