Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Következő a helyzet: Nagyjából...

Következő a helyzet: Nagyjából másfél éve tart nekem, hogy a két oldalam, (de többnyire a bal) szúr. Ha nagy levegőt veszek, vagy összegörnyedek, egyszerűen beszúr. Ötlet miért van ez és hogyan tudnám megszüntetni?

Figyelt kérdés
19 éves fiú vagyok. Edzés közben (súlyemelés), de néha már alapból is érzem ezt a szúrást. 3/3 helyen azt mondták se a tüdőmnek se a szívemnek semmi baj (ami érdekes mert napi szintet imád beszúrni a szívem is, pedig egyáltalán nem iszok koffeint, mivel történetesen nem bírja). Nem dohányzom, alkoholt alkalmanként iszom mértékkel. Egészségesen táplálkozom és mozgok is. Egyetlen orvos sem tud mit mondani erre a szúrásra, engem viszont idegesít, ráadásul erősödik is. Ha kihúzom magam akkor nem érződik, de nem tudok egész nap úgy lenni mint egy deszka. Apám szerint ez egy idegbecsípődés ami nagyimnak is van, és állítólag zavaró de veszélytelen. Ez engem nem igazán nyugtat meg, ezért megkérdezem itt, hátha van hozzáértő: Mi okozza a szúrást, és mit tegyek, hogy elmúljon? Köszönöm hogy elolvastad.

2020. febr. 20. 18:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Először is ha edzel megkéne tanulni a helyes légzéstechnikát is mert ilyen sérülések/idegbecsípődések vannak ha valaki esztelenül edz.(Ezt onnan tudom hogy nagyon hülye lehetsz ha érzed hogy fáj de azért még edzesz, nem hagysz időt az izomnak regenerálódni) így ne csodálkozz ha romlik.


Mellesleg a szívfájdalom az nem szúró hanem testhelyzettől függetlenül szorító fájdalom. így ne dramatizáld túl mert hülyeség amit erről feltételezel

2020. febr. 21. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Roppant informatív volt köszönöm szépen :)
2020. febr. 21. 09:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!