Kémiai számolásban elakadtam a matekos háttér miatt?


Egyensúlyt számolok, és másodfokú egyenletet kellene alakítanom az egyensúlyi állandó képletéből, azonban elakadtam.


4x^2= 15[(2-x)(5-x)]


Itt a (2-x)(5-x) részt nem tudom sehogysem úgy átalakítani hogy jó legyen a megoldás. Hogyan és mit kéne szoroznom?

A másodfokú egyenlet aminek ki kellene jönnie:

11x^ -105x + 150 = 0


Online algebra kalkulátorral megnéztem hogy (2-x)(5-x) egyszerűsítve egyenlő x^2-7x+10 , ezt beszorozva megvan az egyenlet aminek ki kellene jönnie, de nem értem hogy hogyan történik az egyszerűsítés, mert ha mindent szorzok mindennel nem ez jön ki.



2020. márc. 25. 11:04
 1/2 A kérdező kommentje:
Mire kiírtam a kérdést rá is jöttem, hogy mit rontottam el.
2020. márc. 25. 11:07
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Felbontod a zárójeleket.

4x^2=15*(10-2x-5x+x^2)

4x^2=15*(10-7x+x^2)

4x^2=150-105*x+15*x^2

0-ra redukálsz.

2020. márc. 25. 11:09