Valaki segít ph számolásban?


4,00 cm3 2,00 mol/dm3 koncentrációjú sósavat 100 cm3-re hígítottunk, majd az oldat 25,0 cm3-ét NaOH-dal közömbösítettük. Hány cm3 0,0998 mol/dm3-es NaOH-oldat szükséges a 25,0 cm3 hígított sósav közömbösítéséhez?

Előre is köszönöm!!!



2020. márc. 9. 16:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Az egyenlet : NaOH + HCl = NaCl + H2O


C1*V1 = C2*V2

C2 = 0,08 mol / dm3


pH = -lg[0,08] = 1,097

pOH = 14 - pH = 12,903

Ks = x^2 / c = (10^-2)^2 : 10^-1,097 = 1,25*10^-3


pOH = 0,0998 = 10^-1 mol / dm3

pH = 10^-13 mol / dm3

1 dm3 = 1000 cm3 = 1000 cm3 : 25 cm3 = 40 cm3

2020. márc. 9. 19:14
 2/2 A kérdező kommentje:
ISTEN ÁLDJON! Köszönöm:)
2020. márc. 9. 23:48