Egy háromszög kerülete 62 cm, számitsátok ki az oldalak hosszát, ha az egyik 2-szer hosszabb a másodiknál és 8 cm rel a harmadik oldalnál, segit valaki?


Nem tudom és holnapra kell segitsen valaki pls

:(((


2020. márc. 5. 15:46
 1/10 anonim ***** válasza:
14,20,28
2020. márc. 5. 15:54
 2/10 anonim ***** válasza:

1. oldal: 2X

2. oldal: X

3. oldal: 2X-8

2020. márc. 5. 15:56
 3/10 anonim ***** válasza:

Az oldalak:

a, 2a, 2a-8


a+2a+2a-8=62

5a=70

a=14

Ekkor a háromszög oldalai:

14, 28, 20


Teljesül a háromszög egyenlőtlenség, ilyen háromszög létezik.

2020. márc. 5. 15:57
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig így van:

1. oldal = x

2. oldal = 2x

3. oldal = x+8


Egyismeretlenű egyenletként:

x+2x+(x+8)=62

3x+(x+8)=62

4x+8=62

4x=62-8

4x=54

x=54/4=13,5 cm


1. oldal ............ 13,5 cm

2. oldal 2.13,5=..... 27,0 "

3. oldal 13,5+8=..... 21,5 "

összesen.......... 62,0

Tévedek?

Rosszul értelmezem a kérdést?

2020. márc. 5. 16:20
 5/10 anonim ***** válasza:

BOCSÁNAT!

Tarcsay Tamásnak van igaza, mert 8 cm-rel HOSSZABB, mint a harmadik!

2020. márc. 5. 16:24
 6/10 anonim ***** válasza:

Most úgy vélem, mégis nekem van igazam...

1. Az egyik oldal 2x (vagy 2a), mert kétszerese az másodiknak

2. A második oldal az x (a), mert az egyik 2-szer hosszabb mint ez, tehát csak a fele

3. Az egyik oldal (tehát a 2x vagy 2a) 8-cal hosszabb a harmadik oldalnál, ezért a 8-at hozzá kell adni, nem kivonni.

Tévedhetek, hiszen ezeket utoljára 1958-ban tanultam és sosem volt rájuk szükségem..

2020. márc. 5. 16:52
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"3. Az egyik oldal (tehát a 2x vagy 2a) 8-cal hosszabb a harmadik oldalnál, ezért a 8-at hozzá kell adni, nem kivonni"

Mivel a 2x oldal az, ami hosszabb 8 centivel, ezért a harmadik oldalt úgy kapod meg, hogy kivonod ezt a 8 centi különbséget a 2x-ből.

2020. márc. 5. 16:56
 8/10 anonim ***** válasza:
Átgondoltam, igazatok van. Köszönöm.
2020. márc. 5. 21:21
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válasuokat sokat segitettek
2020. márc. 5. 22:50
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi lett az iskolában? Elfogadta a tanár?
2020. márc. 6. 08:30