KawaiiBread kérdése:

Helobelo fizikabol kene kis segitseg, viszonylag gyorsan, valaki segit?

2.Egy 12500 N súlyú személyautó négy kerekének a talajjal érintkező felülete összesen 0,004 m2(négyzetméter), Mekkora nyomást fejt ki a talajra ez a jármű?

2020. febr. 28. 08:15
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

p = F / A = 12 500 N / 0,004 m² = 3 125 000 Pa = 3,125 MPa

p: nyomás

F: nyomóerő

A: nyomófelület

2020. febr. 28. 09:59