2020. jan. 21. 15:13
1/3 Wadmalac válasza:
Khm. Miben is mérjük a fogyasztást? kWh.
Szóval a wattban mért teljesítmény szorozva azzal, hány óráig melegíted.
80 perc=1,3333 óra
1000 W=1 kW
1 kW * 1,333 = 1,333 kWh
Önszorgalomból illene átszámolnod kJ-ra. :)
Na jó, segítek, 1 kWh=3600 kJ
De többet nem.
2/3 anonim válasza:
W = P * t, ahol W a munka, P a teljesítmény, t az idő.
SI-mértékegységeket kell használni, ezért:
W = P * t = 1000 W * 4800 s = 4 800 000 J = 4,8 MJ
.
Ha kWh-ban kell számolni, akkor:
1 kW * 4/3 h = 4/3 kWh
3/3 anonim válasza:
Ez "beadandó"? :) Nekem úgy tűnik ez egyszerű szorzás. Lehet kevesebbet kéne lógni a face-en.