Holnapra fizikából beadandót kell leadnom és a kérdés az lenne, hogy: Az 1000 W-os merülőforraló 80 percig melegíti a vizet. Mennyi a fogyasztása? Mi a megoldás?


2020. jan. 21. 15:13
 1/3 Wadmalac ***** válasza:
85%

Khm. Miben is mérjük a fogyasztást? kWh.

Szóval a wattban mért teljesítmény szorozva azzal, hány óráig melegíted.

80 perc=1,3333 óra

1000 W=1 kW

1 kW * 1,333 = 1,333 kWh


Önszorgalomból illene átszámolnod kJ-ra. :)


Na jó, segítek, 1 kWh=3600 kJ

De többet nem.

2020. jan. 21. 15:18
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

W = P * t, ahol W a munka, P a teljesítmény, t az idő.

SI-mértékegységeket kell használni, ezért:

W = P * t = 1000 W * 4800 s = 4 800 000 J = 4,8 MJ

.

Ha kWh-ban kell számolni, akkor:

1 kW * 4/3 h = 4/3 kWh

2020. jan. 21. 15:30
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez "beadandó"? :) Nekem úgy tűnik ez egyszerű szorzás. Lehet kevesebbet kéne lógni a face-en.
2020. jan. 21. 15:56