Sziasztok!
sinx=0,9243
cosx=0,5403
Nem tudom hogy kellene elkezdeni, és megcsinálni az ilyen típusú feladatokat. Előre is köszönöm a segítséget :)
2020. márc. 23. 20:41
1/16 anonim válasza:
Ne haragudj, de mi itt a feladat?
2/16 anonim válasza:
xD
Nincs feladat
Esetleg a szögét tudod megmondani.
Sin ~ 67°
Cos ~ 57°
Számológépen a shift cos/sin tudod ezt kiszámolni
3/16 A kérdező kommentje:
A feladat, hogy meg kell oldani az egyenleteket a valós számok halmazán. A feladatokat és megoldásukat kaptuk meg. A sinx=0,9243 -nak a megoldása : x=~1,18+2kpi, x=~pi-1,18+2kpi. A cosx=0,5403 -nak a megoldása : x=~1,00+2kpi. Viszont nem tudom minek a következtében kellene kijönnie ezeknek az erdményeknek.
2020. márc. 23. 23:58
4/16 anonim válasza:
A sinx=a egyenletnek végtelen sok megoldása van. Ezek két osztályba sorolhatók:
1.
x1= v + k*360° k egész szám (fokban mérve a szöget)
(v: a számológépedből visszakeresett érték.)
x1= v + 2*k*Pi (radiánban mérve a szöget)
2.
x2= 180°- x + k*360° (fokban)
x2= Pi - x +2*k*Pi
A cosx=0 típusú egyenlet esetén hasonló a helyzet.
x1= v + k*360° (fokban)
x1= v + 2*k*Pi (radiánban)
x2= - v + k*360° (fokban)
x2= - v + 2*k*Pi (radiánban)
5/16 anonim válasza:
a 'k' váltózó tetszőleges igaz? Akár én jelölhetem w-is?
6/16 anonim válasza:
Természetesen úgy jelölöd, ahogy akarod. A lényeg az, hogy bármely egész számot jelöl, így végtelen sok megoldás van.
10/16 anonim válasza:
feladat, hogy meg kell oldani az egyenleteket a valós számok.
Akkor is Z?