Sziasztok!

sinx=0,9243

cosx=0,5403

Nem tudom hogy kellene elkezdeni, és megcsinálni az ilyen típusú feladatokat. Előre is köszönöm a segítséget :)



2020. márc. 23. 20:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
27%
Ne haragudj, de mi itt a feladat?
2020. márc. 23. 20:42
 2/16 anonim ***** válasza:
26%

xD

Nincs feladat

Esetleg a szögét tudod megmondani.

Sin ~ 67°

Cos ~ 57°

Számológépen a shift cos/sin tudod ezt kiszámolni

2020. márc. 23. 20:50
 3/16 A kérdező kommentje:
A feladat, hogy meg kell oldani az egyenleteket a valós számok halmazán. A feladatokat és megoldásukat kaptuk meg. A sinx=0,9243 -nak a megoldása : x=~1,18+2kpi, x=~pi-1,18+2kpi. A cosx=0,5403 -nak a megoldása : x=~1,00+2kpi. Viszont nem tudom minek a következtében kellene kijönnie ezeknek az erdményeknek.
2020. márc. 23. 23:58
 4/16 anonim ***** válasza:

A sinx=a egyenletnek végtelen sok megoldása van. Ezek két osztályba sorolhatók:

1.

x1= v + k*360° k egész szám (fokban mérve a szöget)

(v: a számológépedből visszakeresett érték.)

x1= v + 2*k*Pi (radiánban mérve a szöget)

2.

x2= 180°- x + k*360° (fokban)

x2= Pi - x +2*k*Pi


A cosx=0 típusú egyenlet esetén hasonló a helyzet.


x1= v + k*360° (fokban)

x1= v + 2*k*Pi (radiánban)


x2= - v + k*360° (fokban)

x2= - v + 2*k*Pi (radiánban)

2020. márc. 24. 08:32
 5/16 anonim ***** válasza:
a 'k' váltózó tetszőleges igaz? Akár én jelölhetem w-is?
2020. márc. 24. 08:34
 6/16 anonim ***** válasza:
Természetesen úgy jelölöd, ahogy akarod. A lényeg az, hogy bármely egész számot jelöl, így végtelen sok megoldás van.
2020. márc. 24. 08:39
 7/16 anonim ***** válasza:

Szemléletesen:

[link]

2020. márc. 24. 08:42
 8/16 anonim ***** válasza:
w∈R így is akkor jó
2020. márc. 24. 08:43
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem R, hanem Z! Egész szám!
2020. márc. 24. 08:58
 10/16 anonim ***** válasza:

feladat, hogy meg kell oldani az egyenleteket a valós számok.

Akkor is Z?

2020. márc. 24. 09:05
1 2