Lineáris függvényeknél tudnátok segíteni?


Az egyik feladat az az, hogy meg kell határozni f(x)=2x+1 , majd felrajzolni. Utóbbi megy.

A második, ugyan ez csak f(x)=1/2x+1


2020. márc. 13. 22:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mit kell meghatározni?


Lineáris függvényt a legegyszerűbb úgy ábrázolni, hogy jelölsz rajta két pontot (illetve lehet többet is, hogyha biztosra akarsz menni, de kettő elég), ehhez pedig x helyére kell beírnod a számomak és végigszámolni. Amit x helyére írsz, az lesz a jelölendő pont első koordinátája, a függvényérték pedig a második.

Például két pont: (2;2) és (4;3)

Jelölöd őket, rájuk fektetsz egy vonalzót, összehúzod őket, és kész is vagy.

2020. márc. 13. 22:39
 2/3 A kérdező kommentje:

Órán megcsináltunk az elsőhöz egy faladatot, ott ezt írta fel a tanár:

f(x)=x-5

f(1)=1-5 P(1;-4)


Akkor f(x)=2x+1 —> f(1)=2•1+1 P(1;3) ?

2020. márc. 13. 23:01
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Itt sok hasonló feladatot találsz:

[link]

2020. márc. 13. 23:20