Az egyik feladat az az, hogy meg kell határozni f(x)=2x+1 , majd felrajzolni. Utóbbi megy.
A második, ugyan ez csak f(x)=1/2x+1
2020. márc. 13. 22:30
1/3 anonim válasza:
Mit kell meghatározni?
Lineáris függvényt a legegyszerűbb úgy ábrázolni, hogy jelölsz rajta két pontot (illetve lehet többet is, hogyha biztosra akarsz menni, de kettő elég), ehhez pedig x helyére kell beírnod a számomak és végigszámolni. Amit x helyére írsz, az lesz a jelölendő pont első koordinátája, a függvényérték pedig a második.
Például két pont: (2;2) és (4;3)
Jelölöd őket, rájuk fektetsz egy vonalzót, összehúzod őket, és kész is vagy.
2/3 A kérdező kommentje:
Órán megcsináltunk az elsőhöz egy faladatot, ott ezt írta fel a tanár:
f(x)=x-5
f(1)=1-5 P(1;-4)
Akkor f(x)=2x+1 —> f(1)=2•1+1 P(1;3) ?
2020. márc. 13. 23:01
3/3 anonim válasza:
Itt sok hasonló feladatot találsz: