Ábrázolja az alábbi pontokat, majd adja meg az első fokú lineáris fügvény meredekségét, és y tengellyel való metszéspontját!
P(1;-1) Q(4;-2)
Ábrázolni tudom, a meredekséget is, de az a metszéspontot nem tudom hogyan adjam meg.
2020. jan. 21. 18:16
1/4 anonim válasza:
Az y-tengelyen elhelyezkedő pontok mind (0;y) alakúak. Annyi a dolgod, hogy x helyére 0-t írsz, és megoldod az egyenletet 0-ra.
Másik megoldás, hogy a lineáris kifejezést y=m*x+b alakra rendezed, ekkor a metszéspont y=b-nél lesz.
2/4 A kérdező kommentje:
Thát ebben az esetben ahol azt tudom hogy a meredekség az 1/3 hogy oldom meg pontosan?
2020. jan. 21. 18:39
3/4 anonim válasza:
Úgy, hogy x helyére beírod a 0-t. Mindegy, hogy mekkora a mererdekség.
4/4 Angelo84 válasza:
Vigyázz. A meredekség -1/3.
Az első válaszoló által leírt egyenes egyenletébe, y=m*x+b, beírod az egyik pont x és y koordinátáját x és y helyére, és a meredekséget m helyére, ekkor egy sima egyismeretlenes elsőfokú egyenletet kapsz, amiben b az ismeretlen, és megoldod.