Legyen 'A' egy lineáris transzformáció


A: R^3 -> R^3 v -> v x i (minden v eleme R^3nak)



(a) írja fel a keresztszorzás azon tulajdonságait, amelyek alapján igazolható, hogy a leképezés lineáris!



2019. dec. 7. 22:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kiindulásként azt kell megnézni, hogy ha v(v1,v2,v3), akkor vXi=v3j-v2k.

Ezután pedig azt kell megnézni, hogy ha a(a1,a2,a3) és b

(b1,b2,b3), akkor A(ta+b)=tA(a)+b.

A(ta+b)=(ta3+b3)j-(ta2+b2)k=ta3j+b3j-ta2k-b2k=t(a3j-a2k)+b3j-b2k=tA(a)+A(b)

2019. dec. 8. 08:13
 2/3 dq ***** válasza:
64%

Biztos, hogy ezt akartad kérdezni, ami ide van írva?


A: R^3 --> R^3

v |--> v x i


Így van az A definiálva? Mert ekkor a megoldás annyi, hogy

- a keresztszorzás balról disztributív, és

- a keresztszorzáson balról átmegy a skalárral való szorzás

De ez nem igazi feladat, és fura hogy az A lineárisnak lett definiálva, és "igazolni kell".

Vagy mást kell érteni az A alatt?

2019. dec. 8. 12:56
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, ez a feladat, de nyilván van még sok alpontja ez csak a "bevezető" kérdés.
2019. dec. 8. 13:25