Ket szam osszege 2187, kulombseguk 669. Hatarozd meg a szamokat. Ezt hogyan kell?


2020. márc. 8. 14:37
 1/6 anonim ***** válasza:

X+(x+669)=2187

X+669=2187-x

X=1518-x

2x=1518

X=759


759 - - egyik szám

1428--másik szám


759+1428=2187

2020. márc. 8. 14:48
 2/6 anonim ***** válasza:
Remélem, így jó. Minden műveleti jelet nem írtam oda, de azért szerintem egyértelmű.
2020. márc. 8. 14:49
 3/6 A kérdező kommentje:
Koszonom hogy ilyen gyors valaszt kaptam .
2020. márc. 8. 15:01
 4/6 anonim ***** válasza:

a + b = 2187

a - b = 669

2a = 2187 + 669 = 2586

a = 1293

b = 624

Ha jól számolom.

2020. márc. 8. 15:16
 5/6 anonim ***** válasza:
4es,ez nem jó. A 2 szám összege így nem 2187,hanem kevesebb.
2020. márc. 8. 16:47
 6/6 anonim ***** válasza:
Szívesen. Komolyan, jól esett megtornáztatni az agyam. Régen nem matekoztam már :)
2020. márc. 8. 20:41