Egyenletben nem tudom, hogy kell leirni, mert fejben ki tudom logikazni, de nem tudom levezetni. Valaki segítene? Nagyon megköszönném!2020. febr. 28. 22:01
1/3 Koplárovics Béci válasza:
A kétjegyű szám így néz ki: ab, azaz a*10+b.
b=a+3
11*(a*10+b)=a*100+(a+b)*10+b
Kikötés: b<=9, a>=0, a+b<=9
Ebből megoldható az egyenlet, vagyis meglesz a és b, onnantól már össze tudod rakni.
2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2020. febr. 29. 07:43
3/3 anonim válasza:
14, 25, 36, és több nincs, mert 3 + 6 = 9, a következő már túlcsordul.