Tudnátok ebben segíteni? Adja meg az X^2+Y^2-6Y+9=25 egyenletű kör középpontjának koordinátáit és sugarát!

tudnátok SOS segíteni?!

2020. febr. 16. 00:40
 1/2 Angelo84 ***** válasza:
100%

Hajnal 0:40-kor SOS segítség. Remélhetőleg 02:00 nem késő.


Át kell alakítani a bal oldalt teljes négyzetté a változók szerint. Ennél könnyű a dolgunk.


x^2 + (y-3)^2 = 25


Itt látszik, hogy a középpont x koordinátája 0, az y koordinátája pedig 3. A sugár pedig mindig a jobb oldalra csoportosított számok összegének a pozitív négyzetgyöke, ami itt pont 5 egység.


Alap esetben a kör egyenlete így áll fel:


(x-a)^2 + (y-b)^2 = r^2


ahol "a" a középpont x koordinátája és "b" az y koordinátája. értelemszerűen, ha pl (x+5)^2 szerepel, akkor a középpont x koordinátája -5.

s "r" pedig a sugár.

2020. febr. 16. 02:14
 2/2 A kérdező kommentje:
NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM <3 :D
2020. febr. 16. 14:45