Ez lenne a feladat:
Egy csípőfogó vágóél felé eső hossza 12mm, a kézzel szorított végének a tengelyétől mért távolsága a tenyér közepéig 8cm. A kezünkkel 150N nagyságú erőhatást fejtünk ki a fogóra. Mekkora erő éri a drótot elvágás közben?
A tankönyv az írja az eredmény 1000N de ötletem nincs hogyan jött ki
2020. jan. 29. 23:22
1/5 anonim válasza:
F1 * k1 = F2 * k2
150 N * 80 mm = 1000 N * 12 mm
2/5 anonim válasza:
Az 1-es jól írja. A tankönyvíró viszont nem tudja, hogy a vágandó munkadarabot nem a vágóél végéhez szokás helyezni, hanem a forgástengelyhez minnél közelebb. Mellesleg egy 15kg-os kalapácsot felemelni sem könnyű átlagembernek, nemhogy marokból kifejteni ennyit egy közönséges oldalvágó fogóra. A példa életszerűtlen...
3/5 anonim válasza:
Két napja volt már ugyanez a kérdés!
4/5 anonim válasza:
5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat
2020. jan. 30. 23:38