Az 1 méter hosszú elhanyagolható tömegű léc közepén szöget ütünk át.A szög lesz a tengely. A léc egyik végére 1 kg a másikra 2kg tömegű pontszerű testek erősítettünk.
Mennyi ennek a rendszernek a tehetetlenségi nyomatéka?
A megoldás 0.75 kg× m2 elvileg.
2019. ápr. 14. 11:12
1/2 anonim válasza:
I=m*r*r ha több tömeg is van, akkor ezek szummája kell
r = 0,5m, mert 1m-s a léc és a közepén van a szög, így a szögtől a két vége 0,5 méterre van:
I = I1+I2 = 1kg*(0,5m)^2 + 2kg*(0,5m)^2 = 0,25kgm^2+2*0,25kgm^2 = 0,75 kg m^2
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!
2019. ápr. 15. 00:40