Meg tudná valaki magyarázni ezeket a válaszokat?


1. Két darab, fonállal összekötött kiskocsi vízszintes, súrlódásmentes felületen állandó gyorsulással mozog, mert az egyikre vízszintes irányú húzóerő hat. Mit állíthatunk eközben a kocsikat összekötő fonál által kifejtett erő nagyságáról? (Válasz: a fonálerő nagysága 2 newtonnál kisebb.)

2. Melyik esetben nyomja kisebb erővel a domb tetején a talajt az autó: ha áll, vagy ha mozog? (V: ha mozog.)

3. Egy golyó merőlegesen falnak ütközik, tökéletesen rugalmasan, s a becsapódási sebességgel megegyező nagyságú sebességgel visszapattan. Hogyan érvényesül a lendületmegmaradás-törvénye? (V: a golyó lendületet ad át a falnak, s ezáltal a Földnek.)



2019. márc. 10. 10:10
 1/3 anonim ***** válasza:

1, Newton II.axiómájából lehet kiindulni, vagy a kötél szakítóerejéből. Kár, hogy egy csomó információt lehagytál a feladatból, így az önmagában értelmeteln...


2, A keresett súlyerő a nehézségi erő és a centrifugális erő különbségeként adódik: G= m*(g - v^2/R).


3, Golyó tömege: m; Föld tömege: M; golyó kezdeti sebessége:v, utólagos sebessége :u; A Föld kezdeti sebessége zérus, utólagos sebessége U.


m*v+M*zerus = m*u+M*U.


Mivel M>>m, ezért jó közelítéssel u=v és U=zerus.

2019. márc. 10. 18:55
 2/3 anonim ***** válasza:
Mondjuk a 2.ban full attól függ hogyan meg merre mozog a kocsi...
2019. márc. 11. 09:08
 3/3 anonim ***** válasza:
#2-nek: Az általam leírt képletből minden eset származtatható.
2019. márc. 11. 13:54