Határozd meg a P paraméter értékét úgy, hogy a 4x²+8x-2p+3=0 egyenletnek...
A, legyen valós gyöke
B, két negatív valós gyöke legyen
C, egyik valós gyöke a 0 legyen
D, két valós gyökének a négyzet összege 15 legyen.
Előre is köszönöm!
2020. jan. 27. 16:54
1/4 anonim válasza:
A, A diszkrimináns nemnegatív.
8*2-4*4*(-2*p+3)>=0
64 + 32*p - 48 x >= 0
16 + 32*p >= 0
p >= -1/2
2/4 anonim válasza:
B. Legyen valós megoldás. (Lásd A.)
A két megoldás összege kisebb, mint 0.
A két megoldás szorzata nagyobb, mint 0.
A Viete-formulák szerint:
-8/4=-2 < 0
(-2*p+3)/4 >0
-2*p+3 > 0
3/2 > p >= -1/2
3/4 anonim válasza:
C. Az x helyére 0-t írunk, hiszen az megoldás.
-2*p + 3 =0
p=3/2
4/4 anonim válasza:
D.
x1^2 + x2^2 = (x1 + x2)^2 - 2*x1*x2 =
= (-8/4)^2 -2*(-2*p + 3)/4 = 4 + p - 3/2 = 5/2 + p = 15
p= 25/2