Valaki levezetné nekem érthetően?


Határozd meg a P paraméter értékét úgy, hogy a 4x²+8x-2p+3=0 egyenletnek...

A, legyen valós gyöke

B, két negatív valós gyöke legyen

C, egyik valós gyöke a 0 legyen

D, két valós gyökének a négyzet összege 15 legyen.


Előre is köszönöm!



2020. jan. 27. 16:54
 1/4 anonim ***** válasza:

A, A diszkrimináns nemnegatív.

8*2-4*4*(-2*p+3)>=0

64 + 32*p - 48 x >= 0

16 + 32*p >= 0

p >= -1/2

2020. jan. 27. 17:02
 2/4 anonim ***** válasza:

B. Legyen valós megoldás. (Lásd A.)

A két megoldás összege kisebb, mint 0.

A két megoldás szorzata nagyobb, mint 0.

A Viete-formulák szerint:


[link]


-8/4=-2 < 0


(-2*p+3)/4 >0

-2*p+3 > 0

3/2 > p >= -1/2

2020. jan. 27. 17:09
 3/4 anonim ***** válasza:

C. Az x helyére 0-t írunk, hiszen az megoldás.

-2*p + 3 =0

p=3/2

2020. jan. 27. 17:11
 4/4 anonim ***** válasza:

D.

x1^2 + x2^2 = (x1 + x2)^2 - 2*x1*x2 =


[link]


= (-8/4)^2 -2*(-2*p + 3)/4 = 4 + p - 3/2 = 5/2 + p = 15


p= 25/2

2020. jan. 27. 17:16