2mpac kérdése:

Hogyan tudom kiszámolni a gömb térfogatából a gömb sugarát?

2020. jan. 23. 19:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

V = 4r³π / 3

3V = 4r³π

3/4 V = r³π

3/4 V / π = r³

r = köbgyök(3/4 V / π)

2020. jan. 23. 19:23
 2/3 anonim ***** válasza:
60%
Keresd ki a gömb térfogatának kiszámítását mutató képletet.
2020. jan. 23. 19:24
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően úgy, hogy a gömb térfogatképletét egyenlővé teszed az adott számmal. Például ha az a kérdés, hogy 120 cm^3 térfogatú gömbnek mekkora a sugara, akkor ezt írod fel:


(4/3)*r^3*pi = 120 (cm^3), és ezt az egyenletet rendezed r-re, az eredményt cm-ben fogod megkapni.


A másik mód, hogy magát a térfogatképletet rendezed r-re, ahogyan azt az első hozzászóló tette.

2020. jan. 23. 19:46