Egy autó 15 m/s sebességgel halad, kerekének átmérője 0,6m. Mekkora a kerekének periódusideje és fordulatszáma?


2020. jan. 16. 21:20
 1/4 anonim ***** válasza:
18%

Értelmezd a 15m/s-ot.

15 métert tesz meg másodpercenként, azaz a kerék kerülete valahányad része ennek, a kerületét ki tudod számolni, innen nem okozat gondot.

2020. jan. 16. 21:24
 2/4 anonim ***** válasza:
54%

1-es, nem az arányszámot kérdezik, hanem a periódusidőt és a fordulatot, vágod?!


Tehát használni kell a omega=v/R=2pi/T formulát, amiből D=2R alapján T=pi*D/v adódik.

A fordulatszám ebből már nem nagy kihívás, hiszen n=1/T. reciprokszámítás szerint megy.

2020. jan. 17. 21:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Másodiknak basszus annyi esze sincs, hogy feltűnjön neki, hogy a bemagolt képletei amiről fogalma sincs, hogy honnan jöttek ugyan azt adják eredményül, mint az én képletek nélkül, logikával meghatározott eredményem...

K=d*pí= 1,88496 m

n (fordulatszám másodpercenként)= 15 / 1,88496 =7,9577 1/s

T=1/n= 0,1256 s

(Fordulatszámot 1/min-be szokás megadni, ha az kell váltsd át.)

2020. jan. 17. 22:22
 4/4 anonim ***** válasza:

3-as, bár a számításod helyes, az 1-es válaszodban félreérthetően fogalmaztál. Arról nem is beszélve, hogy amikor hányadról beszélünk az alatt dimenziótlan mennyiséget szokás érteni (esetleg százalékban megadva).

Hogy a 2-es válaszban lévő képleteket nem érted, azt nem vagyok hajlandó magamra venni. Lapozd fel az egyenletes körmozgás kinematikája c.fejezetet, onnan tudsz tanulni.

2020. jan. 18. 10:00