Dongolozsolt kérdése:

Egy autó útjának elsı felét 40 km/h átlagsebességgel tette meg. Mekkora volt az átlagsebessége a maradt útszakaszon, ha az egész útra számított átlagsebessége 48 km/h volt? (60 km/h)

2019. dec. 8. 17:40
 1/1 anonim ***** válasza:

(s/2)/t1 = 40 ==> s/2 = 40 t1 ==> s = 80 t1

s/(t1+t2) = 48 ==> s = 48 t1 + 48 t2

Azt szeretnénk tudni, mennyi (s/2)/t2.

A két egyenlet alapján:

80 t1 = 48 t1 + 48 t2

32 t1 = 48 t2

t2 = 2/3 t1

A kérdéses (s/2)/t2 = (1/2 s) / (2/3 t1) = 3/4 s/t1 = 6/4 * (s/2)/t1 = 6/4 * 40 = 60

2019. dec. 8. 17:49