Ha f és g folytonosak x0-ban, akkor miért nem következik belőle, hogy f kör g függvény is folytonos x0-ban? A kör-rel az összetett függvényt akartam jelölni.


2020. jan. 16. 20:27
 1/5 anonim ***** válasza:

g(x)=x+1 folytonos -1-ben.

f(x)=1/x folytonos -1-ben


f(g(x))=1/(x+1) nem értelmezett, és így nem folytonos -1-ben.

2020. jan. 16. 20:32
 2/5 dq ***** válasza:
100%

f(g(x))-nek az x_0 helyen tök mindegy, hogy f hogyan viselkedik x_0-ban.

Az kell, hogy g(x_0)-ban viselkedjen szépen f.

2020. jan. 16. 20:56
 3/5 anonim ***** válasza:
#2: hmmm... A függvények sosem tartoztak a kedvenceim közé, szóval érdemben nem tudok hozzászólni. De a Tarcsay Tamás nevet ismerem. És ha az, akire gondolok (márpedig egy másik válasza alapján Ő az), matematikával kapcsolatban bármikor vakon hiszek neki.
2020. jan. 16. 21:46
 4/5 anonim ***** válasza:
:)
2020. jan. 17. 09:12
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen észrevettem, hogy mindig segít, nagyon kedves tőle. :)
2020. jan. 17. 09:31