2020. jan. 16. 20:27
1/5 anonim válasza:
g(x)=x+1 folytonos -1-ben.
f(x)=1/x folytonos -1-ben
f(g(x))=1/(x+1) nem értelmezett, és így nem folytonos -1-ben.
2/5 dq válasza:
f(g(x))-nek az x_0 helyen tök mindegy, hogy f hogyan viselkedik x_0-ban.
Az kell, hogy g(x_0)-ban viselkedjen szépen f.
3/5 anonim válasza:
#2: hmmm... A függvények sosem tartoztak a kedvenceim közé, szóval érdemben nem tudok hozzászólni. De a Tarcsay Tamás nevet ismerem. És ha az, akire gondolok (márpedig egy másik válasza alapján Ő az), matematikával kapcsolatban bármikor vakon hiszek neki.
5/5 A kérdező kommentje:
Igen észrevettem, hogy mindig segít, nagyon kedves tőle. :)
2020. jan. 17. 09:31