5. Adjon meg egy olyan összetett számot, amely relatív prím a 6-hoz?

Segítene valaki?
2019. dec. 23. 10:02
 1/6 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
A 6 prímtényezői: 2, 3. Ezen 2 prímet egyikét sem tartalmazó, bármely más prímek szorzataként előálló szám megfelel a kérdésedre.
2019. dec. 23. 10:05
 2/6 A kérdező kommentje:
de mi az,hogy összetett számot? ez nagyon bezavar... :/
2019. dec. 23. 10:07
 3/6 A kérdező kommentje:

illetve megoldókulcs alapján a 25 jó.. :/

5.

Egy megfelelő szám, például a 25. 2 pont

Ha a vizsgázó olyan számot ad meg, amely relatív

prím a 6-hoz, de nem

összetett, akkor 1 pontot

kapjon.

2019. dec. 23. 10:09
 4/6 anonim ***** válasza:
84%
Az összetett szám olyan pozitív egész szám, ami nem 1 és nem prím.
2019. dec. 23. 10:27
 5/6 anonim ***** válasza:
96%

6=2*3 tehát a keresett szám nem osztható sem 2-vel, sem 3-mal. Mivel összetett ezért kettőnél több véges sok osztója van. A keresett szám lehet 5*5=25, vagy 5*7=35 vagy 7*7=49 stb...

2019 októberi érettségiben láttam ezt a példát az első részben 2 pontért.

2019. dec. 23. 10:42
 6/6 A kérdező kommentje:

Ahhh koszi.

Igen gyakorlok erettsegire azt nem ertettem ezt :D

2019. dec. 23. 10:59