Segítene valaki?2019. dec. 23. 10:02
1/6 anonymousreview60 válasza:
A 6 prímtényezői: 2, 3. Ezen 2 prímet egyikét sem tartalmazó, bármely más prímek szorzataként előálló szám megfelel a kérdésedre.
2/6 A kérdező kommentje:
de mi az,hogy összetett számot? ez nagyon bezavar... :/
2019. dec. 23. 10:07
3/6 A kérdező kommentje:
illetve megoldókulcs alapján a 25 jó.. :/
5.
Egy megfelelő szám, például a 25. 2 pont
Ha a vizsgázó olyan számot ad meg, amely relatív
prím a 6-hoz, de nem
összetett, akkor 1 pontot
kapjon.
2019. dec. 23. 10:09
4/6 anonim válasza:
Az összetett szám olyan pozitív egész szám, ami nem 1 és nem prím.
5/6 anonim válasza:
6=2*3 tehát a keresett szám nem osztható sem 2-vel, sem 3-mal. Mivel összetett ezért kettőnél több véges sok osztója van. A keresett szám lehet 5*5=25, vagy 5*7=35 vagy 7*7=49 stb...
2019 októberi érettségiben láttam ezt a példát az első részben 2 pontért.
6/6 A kérdező kommentje:
Ahhh koszi.
Igen gyakorlok erettsegire azt nem ertettem ezt :D
2019. dec. 23. 10:59