Van egy algebrai tört,
a számláló: X a másodikon-2X-8
a nevező: X a másodikon-6x+8
(Bocsi, nem tudok indexbe írni, remélem így is érthető)
Na most ami feltűnt, hogy ezek másodfokú egyenletek, tehát kiszámoltam mindkettőt, az eredményeim:
a számlálónak 4 és -2
a nevezőnek 4 és 2
hogyan kell tovább csinálni? Vagy egyáltalán így kell eddig?
2020. jan. 14. 19:48
1/3 anonim válasza:
Gyöktényzős alakot használd:
X^2-2x-8=(x-4)×(x+2)
X^2-6x+8=(x-4)×(x-2)
Az egyszerűsítést rád bízom.
2/3 A kérdező kommentje:
Az egyikből x a másodikon-2x-8 a másikból x a másodikon-6x+8 jött ki, most ezzel a kettővel mit kell csinálni?
2020. jan. 14. 20:48
3/3 anonim válasza:
#2: ne az egyenletet oldd meg!
Amit az 1-es csinált: szorzattá alakította külön a számlálót, és külön a nevezőt.
Ebből rakd össze a törtet.
És hogyan kell törtet egyszerűsíteni?