Hogyan kell megcsinálni ezt a matek feladatot? (Algebrai tört egyszerűsítése)


Van egy algebrai tört,

a számláló: X a másodikon-2X-8

a nevező: X a másodikon-6x+8

(Bocsi, nem tudok indexbe írni, remélem így is érthető)

Na most ami feltűnt, hogy ezek másodfokú egyenletek, tehát kiszámoltam mindkettőt, az eredményeim:

a számlálónak 4 és -2

a nevezőnek 4 és 2

hogyan kell tovább csinálni? Vagy egyáltalán így kell eddig?


2020. jan. 14. 19:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Gyöktényzős alakot használd:

X^2-2x-8=(x-4)×(x+2)

X^2-6x+8=(x-4)×(x-2)

Az egyszerűsítést rád bízom.

2020. jan. 14. 20:03
 2/3 A kérdező kommentje:
Az egyikből x a másodikon-2x-8 a másikból x a másodikon-6x+8 jött ki, most ezzel a kettővel mit kell csinálni?
2020. jan. 14. 20:48
 3/3 anonim ***** válasza:

#2: ne az egyenletet oldd meg!

Amit az 1-es csinált: szorzattá alakította külön a számlálót, és külön a nevezőt.

Ebből rakd össze a törtet.

És hogyan kell törtet egyszerűsíteni?

2020. jan. 14. 22:18