Tört számok egyszerűsítése hatványalakba. Egyszerűsítsük a következő törteket. 128/512,101/211,567/1053?

Előre is köszönöm
2019. okt. 1. 16:38
 1/1 anonim ***** válasza:

128 = 2^7

512 = 2^9


Tehát a törtet felírva:

(2^7)/(2^9)


Látjuk, hogy a 7-es hatvánnyal lehet egyszerűsíteni, marad:

(2^0)/(2^2) = (1)/(2^2) = 1/4

2019. okt. 1. 16:54