Előre is köszönöm2019. okt. 1. 16:38
1/1 anonim válasza:
128 = 2^7
512 = 2^9
Tehát a törtet felírva:
(2^7)/(2^9)
Látjuk, hogy a 7-es hatvánnyal lehet egyszerűsíteni, marad:
(2^0)/(2^2) = (1)/(2^2) = 1/4