Algebrai tört egyszerűsítése?


x^2-x-12/x^2-4x


Az x^2-4x van a tört vonal alatt.


Le tudná nekem vezetni valaki?


2017. dec. 2. 13:42
 1/2 anonim ***** válasza:

x^2-4x -ből x-et ki lehet emelni:

x*(x-4)


A számlálót is szorzattá kell alakítani.

Akkor lehet egyszerűsíteni, ha a szorzatban szerepel az x vagy az x-4.

Ebből már meg lehet sejteni, hogy


x^2-x-12 = (x-4)*(x+3)


(x^2-x-12)/(x^2-4x ) = (x-4)*(x+3) / [x*(x-4)] = (x+3)/x

2017. dec. 2. 13:50
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2017. dec. 2. 13:56