x^2-x-12/x^2-4x
Az x^2-4x van a tört vonal alatt.
Le tudná nekem vezetni valaki?
2017. dec. 2. 13:42
1/2 anonim válasza:
x^2-4x -ből x-et ki lehet emelni:
x*(x-4)
A számlálót is szorzattá kell alakítani.
Akkor lehet egyszerűsíteni, ha a szorzatban szerepel az x vagy az x-4.
Ebből már meg lehet sejteni, hogy
x^2-x-12 = (x-4)*(x+3)
(x^2-x-12)/(x^2-4x ) = (x-4)*(x+3) / [x*(x-4)] = (x+3)/x
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2017. dec. 2. 13:56