Szóval, elkaptam egy vírusos torokgyulladást ezért egész héten nem voltam suliba. Elértem a házikat és matekon a mérlegelvet tanulják. Hogyan kell ezt kiszámolni?

6-(X+2)-3(2x-4)=8×(4-x)+3×(x-4)



2020. jan. 10. 11:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Csak el kell végezni a műveleteket, és fel kell bontani a zárójeleket.

6 - x - 2 - 6x + 12 = 32 - 8x + 3x - 12 (ha jól értelmezem a jeleket)

-7x + 16 = -5x + 20

16 = 2x + 20

2x = -4

x = -2

2020. jan. 10. 13:07