Egy áramkörben két fogyasztót párhuzamosan kapcsolunk. Az áramkörben az eredő teljesítmény 75 Watt. Az egyik fogyasztó teljesítménye 45 Watt, a rajta áthaladó áram erőssége 0,3 A. Mekkora . (lejjeb)?


Egy áramkörben két fogyasztót párhuzamosan kapcsolunk. Az áramkörben az eredő teljesítmény 75 Watt. Az egyik fogyasztó teljesítménye 45 Watt, a rajta áthaladó áram erőssége 0,3 A. Mekkora a két fogyasztó ellenállása külön- külön? Mekkora az R2 ellenálláson fél óra alatt bekövetkező energiaváltozás? +hogyan készítsek ehez rajzot?


Előre köszönöm hogy segítettek!



2020. jan. 8. 12:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Párhuzamos kapcsolást rajzolni nem nagy ördöngösség.

[link]

P1 = 45 W

I1 = 0,3 A

Ebből megtudjuk határozni a feszültséget, a P = U * I összefüggés alapján. Prhuzamos kapcsolásnál a feszültség mindn ágban azonos, ezért nincs értelme U1-ről és U2-ről beszélni.

U = P1 / I1 = 45 W / 0,3 A = 150 V

Ha az áramkör egészében 75 W a teljesítmény, akkor:

P2 = 75 W - 45 W = 30 W

I2 = P2 / U = 30 W / 150 V = 0,2 A

.

R1 = U / I1 = 150 V / 0,3 A = 500 Ω

R2 = U / I2 = 150 V / 0,2 A = 750 Ω

.

W2 = P2 * t = 30 W * 1800 s = 54 000 J = 54 kJ

2020. jan. 8. 13:14
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. jan. 8. 13:55