Egy TN-C-S hálózat egyik fogyasztójánál (L-PE között) 0.8 Ohm hibahelyi hurokimpedanciát mérnek. Számítsa ki, mekkora a hibahelyi áram folyna testzárlat esetén, ha a fogyasztó névleges feszültsége 3 x 400/230V névleges teljesítménye 3600 Watt.

2019. máj. 20. 13:54
 1/2 anonim ***** válasza:

No, hát ha más nem akar írni, velem meg az a baj, hogy én szeretem a villamosságot, és aki nem akarja tudni, az nekem nem szimpatikus. :D

Mi lehet itt a probléma?

Nem ismered egyáltalán a hurokimpedancia fogalmát?

Nem ismered az áram-feszültség -ellenállás egyszerű törvényét?

Valami ezekből már csak kéne, hogy menjen...

2019. máj. 20. 19:21
 2/2 A kérdező kommentje:

P=3600W Z=0,8 Ohm U=400V I=?

P=(Gyök3)*U*I -> 3600=(Gyök3)*400*I

Arra lennék kíváncsi, hogy 0.8 Ohm impedanciát hol kell felhasználni a számítás során?

2019. máj. 20. 19:31