Egy TN-C-S hálózat egyik fogyasztójánál (L-PE között) 0.8 Ohm hibahelyi hurokimpedanciát mérnek. Számítsa ki, mekkora a hibahelyi áram folyna testzárlat esetén, ha a fogyasztó névleges feszültsége 3 x 400/230V névleges teljesítménye 3600 Watt.2019. máj. 20. 13:54
1/2 anonim válasza:
No, hát ha más nem akar írni, velem meg az a baj, hogy én szeretem a villamosságot, és aki nem akarja tudni, az nekem nem szimpatikus. :D
Mi lehet itt a probléma?
Nem ismered egyáltalán a hurokimpedancia fogalmát?
Nem ismered az áram-feszültség -ellenállás egyszerű törvényét?
Valami ezekből már csak kéne, hogy menjen...
2/2 A kérdező kommentje:
P=3600W Z=0,8 Ohm U=400V I=?
P=(Gyök3)*U*I -> 3600=(Gyök3)*400*I
Arra lennék kíváncsi, hogy 0.8 Ohm impedanciát hol kell felhasználni a számítás során?
2019. máj. 20. 19:31